​​​Spotkanie autorskie z Martą Sokołowską w ramach Conrad Festival 2021

Spotkanie autorskie z Martą Sokołowską w ramach Conrad Festival 2021. Powieść Imperium Dzieci. Pisarka Marta Sokołowska

19 października o godzinie 17:00 w Księgarni Karakter w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci

19 października, godz. 17:00 Księgarnia Karakter, ul. Tarłowska 12, Kraków

„Imperium Dzieci” (2021, Biuro Literackie) to debiut książkowy Marty Sokołowskiej, bohaterki spotkania pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Rozmowę z autorką poprowadzi Elżbieta Foltyniak, koordynatorka międzynarodowych projektów i kuratorka eksperymentalnego pasma OFF Festiwalu Miłosza.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne dla publiczności na stronie www.kbfbilety.krakow.pl

Transmisja spotkania odbędzie się także na żywo na facebookowych profilach Festiwalu Conrada i Krakowa Miasta Literatury UNESCO, oraz na platformie PLAY KRAKÓW.

Festiwalowe spotkania z debiutantami wyróżnionymi Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Po raz kolejny na Festiwalu Conrada odbędzie się pasmo spotkań pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia porozmawiamy z debiutującymi pisarkami i pisarzami wyróżnionymi Nagrodą KMLU. W krakowskich księgarniach kameralnych odbędą się spotkania z Barbarą Woźniak, Martą Sokołowską, Mateuszem Pakułą oraz Maciejem Jakubowiakiem i Patrykiem Szajem.

19 października w Księgarni Karakter Marta Sokołowska zdradzi Elżbiecie Foltyniak przepis na udany debiut, biorąc na warsztat swoją powieść „Imperium dzieci” (Biuro Literackie).

Conrad Festival 2021
Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada (Conrad Festival) to coroczny festiwal literacki organizowany w Krakowie od 2009 roku. Organizatorami Festiwalu Conrada są Miasto Kraków, Fundacja „Tygodnika Powszechnego” i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Festiwal gości artystów z całego świata związanych nie tylko z literaturą, ale też filmem, teatrem, muzyką i sztukami plastycznymi. Conrad Festiwal pomyślany jest jako wydarzenie na skalę międzynarodową. „Gośćmi festiwalu są twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy. Organizatorom zależy na stworzeniu w Krakowie wielobarwnej mozaiki artystycznej, która będzie mogła zilustrować bogactwo światowej literatury, przybliżając polskiemu czytelnikowi mało znane dotąd obszary myśli i wrażliwości. Ideą przewodnią jest stworzenie imprezy o największym możliwym zasięgu i szeroko rozpoznawalnej na świecie”.

Nagroda KMLU.
Debiuty: Marta Sokołowska
Prowadzenie: Elżbieta Foltyniak

Spotkanie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci wydanej przez Biuro Literackie i wyróżnionej Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Transmisja na żywo na facebookowych profilach Festiwalu Conrada i Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz na platformie PLAY KRAKÓW

Wejściówki: 19 października, godz. 17:00 Księgarnia Karakter, ul. Tarłowska 12 – Conrad Festival

Więcej informacji: ImperiumDzieci.pl i conradfestival.pl

Lęk w kolorze złotym. Recenzja Filipa Łobodzińskiego. Powieść Imperium Dzieci. Pisarka Marta Sokołowska