​​​Spotkanie autorskie z Martą Sokołowską na Conrad Festival 2021

19 października o godzinie 17:00 w Księgarni Karakter w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci.

​Zapraszamy do obejrzenia nagrania spotkania!

„Imperium Dzieci” (2021, Biuro Literackie) to debiut książkowy Marty Sokołowskiej, bohaterki spotkania pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Rozmowę z autorką poprowadziła Elżbieta Foltyniak, koordynatorka międzynarodowych projektów i kuratorka eksperymentalnego pasma OFF Festiwalu Miłosza.

Festiwalowe spotkania z debiutantami wyróżnionymi Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Po raz kolejny na Festiwalu Conrada odbyło się pasmo spotkań pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia rozmawiano z debiutującymi pisarkami i pisarzami wyróżnionymi Nagrodą KMLU. W krakowskiej księgarni Karakter odbyło się spotkania z Martą Sokołowską.

Conrad Festival 2021
Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada (Conrad Festival) to coroczny festiwal literacki organizowany w Krakowie od 2009 roku. Organizatorami Festiwalu Conrada są Miasto Kraków, Fundacja „Tygodnika Powszechnego” i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Festiwal gości artystów z całego świata związanych nie tylko z literaturą, ale też filmem, teatrem, muzyką i sztukami plastycznymi. Conrad Festiwal pomyślany jest jako wydarzenie na skalę międzynarodową. „Gośćmi festiwalu są twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy. Organizatorom zależy na stworzeniu w Krakowie wielobarwnej mozaiki artystycznej, która będzie mogła zilustrować bogactwo światowej literatury, przybliżając polskiemu czytelnikowi mało znane dotąd obszary myśli i wrażliwości. Ideą przewodnią jest stworzenie imprezy o największym możliwym zasięgu i szeroko rozpoznawalnej na świecie”.

Nagroda KMLU.
Debiuty: Marta Sokołowska
Prowadzenie: Elżbieta Foltyniak

Spotkanie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci wydanej przez Biuro Literackie i wyróżnionej Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Więcej informacji: ImperiumDzieci.pl i conradfestival.pl

Spotkanie autorskie z Martą Sokołowską w ramach Conrad Festival 2021. Powieść Imperium Dzieci. Pisarka Marta Sokołowska