Fanatycy prawdy

Prapremiera "Fanatyków prawdy" w reż. Piotra Ratajczaka w Teatrze Ochoty w Warszawie. Fanatycy Prawdy. Tekst Marta Sokołowska i Piotr Ratajczak
Fanatycy prawdy. Teatr Ochoty fot. Artur Wesołowski

Fanatycy prawdy

17 września w Teatrze Ochoty w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Fanatycy prawdy” w reż. Piotra Ratajczaka, na podstawie scenariusza Marty Sokołowskiej i Piotra Ratajczaka.

​”Reptilianie, płaskoziemcy i QAnon; Wielki Reset, chipy Billa Gatesa w szczepionkach przeciwko Covid-19, inscenizowane lądowanie na Księżycu, hollywoodzkie lobby pedofilskie; Wielka Lechia, Judeopolonia, żydokomuna i masoneria – teorie spiskowe oplatają nas coraz ciaśniej.
W dobie fake newsów i medialnych manipulacji, z których bodaj najbardziej śmiercionośną jest rosyjska „specjalna operacja wojskowa” w Ukrainie, odpowiedź na pytanie o motywacje wyznawców „prawdy” staje się kluczem do zrozumienia współczesnego kryzysu demokracji i rozwoju populizmu.
Dlaczego w zmediatyzowanym świecie, przy nieskrępowanym dostępie do informacji, panuje zwątpienie, które kieruje świadomość rosnących grup ludzi ku konspiracyjnym (nie)porozumieniom?”

​Spektakl jest koprodukcją Teatru Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich i festiwalu Łódź Czterech Kultur.

  • prapremiera na festiwalu Łódź Czterech Kultur: 11 września 2022 r.
  • premiera warszawska: 17 września 2022 r.
  • reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
  • tekst: Marta Sokołowska, Piotr Ratajczak
  • scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda
  • choreografia: Arkadiusz Buszko
  • obsada: Martyna Czarnecka, Jan Litvinovitch, Agata Łabno, Filip Orliński, Paweł Pabisiak, Konrad Żygadło

Kolejne spektakle już 7,8 i 9 października 2022

Fanatycy prawdy
​TEATR OCHOTY
Ul. Reja 9, Warszawa

Prapremiera "Fanatyków prawdy" w reż. Piotra Ratajczaka w Teatrze Ochoty w Warszawie. Fanatycy Prawdy. Tekst Marta Sokołowska i Piotr Ratajczak