Maraton Miniatur Dramatycznych w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Maraton Miniatur Dramatycznych w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Maraton Miniatur Dramatycznych polskich i niemieckich twórców i twórczyń już w niedzielę 17 grudnia 2023 o godzinie 20 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego (Dom Machin) w Krakowie.

Sześć prapremierowych szkiców dramatycznych. Sześciu młodych reżyserów z krakowskiej AST. Jeden wieczór z najnowszą polską i niemiecką dramaturgią.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z Instytutem Kultury Willa Decjusza zapraszają na pokaz czytań performatywnych/szkiców scenicznych sześciu tekstów dramatycznych, które powstały w ramach Forum Dialogu Kultur. Stypendiów dla Scenarzystów i Dramatopisarzy. We wrześniu, październiku i listopadzie w Willi Decjusza pracowali dramatopisarki i dramatopisarze z Polski i Niemiec. Każdy z tych niezwykłych artystów miał za zadanie napisać w ciągu miesiąca miniaturę dramaturgiczną. Następnie tych sześć miniatur zostało rozlosowanych wśród sześciu reżyserów z krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. I to właśnie na rezultat tych niezwykłych scenicznych spotkań zapraszamy Państwa do naszego Teatru – pokazy odbędą się w budynku Domu Machin 17 grudnia od godziny 20.00.

Szkice:
Natalie Baudy CIAŁO WYKONAWCZE albo: CHÓR CHCE GRILLOWAĆ reż. Piotr Sędkowski
Magdalena Fertacz ONA ZAWSZE TU BYŁA. OPIS ZDARZENIA reż. Bartłomiej Juszczak
Marta Sokołowska ANEKUMENA reż. Marcel Osowicki
Magdalena Wleklik MIŁOSZ W KRAKOWIE reż. Jakub Zalasa
Martin Heckmanns LEKKIE WYZWOLENIE reż. Piotr Pacześniak
Claus Martin KOCHANY WRÓG. KOMEDIA MULTIKULTI reż. Stanisław Chludziński

Więcej informacji i bilety: teatrwkrakowie.pl

Źródło: teatrwkrakowie.pl