​Autorski komentarz Marty Sokołowskiej towarzyszący premierze książki Imperium Dzieci

Autorski komentarz Marty Sokołowskiej towarzyszący premierze książki Imperium Dzieci, która ukazuje się w Biurze Literackim 12 lipca 2021 roku.

„W Imperium Dzieci próbuję zbliżyć do siebie bezwzględne dążenie do doskonałości z nostalgią czasu dzieciństwa. Jestem świadoma paradoksu, bo mimo że absolutne dobro i całkowita wolność są wartościami nieosiągalnymi, to jednak ludzie nie potrafią wyzbyć się pragnienia ich doświadczania. Dążą do transgresji, czasem za najwyższą cenę.”
Cały tekst na BiuroLiterackie.pl

Premiera powieści Imperium Dzieci

12 lipca 2021 odbyła się premiera powieści dystopijnej Imperium Dzieci autorstwa Marty Sokołowskiej. Powieść została wydana przez wydawnictwo Biuro Literackie

​W Imperium Dzieci najwyższymi wartościami są dobro i szczęście dziecka. W społeczeństwie podzielonym hierarchicznie o upragnione dziecko stara się B-Maria, lecz reguły klasowe niszczą jej marzenia. Surowe zasady imperium wymuszają na bohaterkach i bohaterach posłuszeństwo wobec reżimu lub bunt okupiony karą i wykluczeniem. Czy warto zmieniać świat, w którym dzieci nie cierpią? Jaką cenę musi ponieść jednostka, która wpisze się w wymarzoną wspólnotę? Czy istnieje granica tyranii, w której Idea Ocalonego Dziecka usprawiedliwia wszelką przemoc?

​W dystopijnej powieści Marta Sokołowska opisuje świat, w którym dążenie do doskonałości przybiera formę fanatyzmu. Zadaje pytanie o człowieczeństwo, którego istotą jest nie tylko konflikt, ale też troska o najsłabszych.

Książkę można kupić na Allegro, w księgarni wydawnictwa Biuro Literackie i w innych dobrych księgarniach

Autorski komentarz Marty Sokołowskiej towarzyszący premierze książki Imperium Dzieci. Powieść Imperium Dzieci. Marta Sokołowska